Na jakie ogrodzenie się zdecydować?

Dom bez ogrodzenia? Raczej w naszych realiach jest to niebezpieczne. Czujemy się bezpiecznie oraz komfortowo, gdy nasz dom i ogród jednak jest oddzielony estetycznym ogrodzeniem od jezdni. Na jakie ogrodzenie się zdecydować? Możliwości jest wiele. Najczęściej wybieramy pomiędzy ogrodzeniem aluminiowym oraz ogrodzeniem stalowym. Aby dobrze wybrać powinniśmy ogrodzenia te odpowiednio przeanalizować.

Ogrodzenia aluminiowe

Rozpocznijmy od analizy ogrodzenia aluminiowego. Ogrodzenia aluminiowe na pewno uchodzą za nowe oraz także niesamowicie innowacyjne rozwiązanie. Tak naprawdę wiele osób nie miało świadomości tego, że z aluminium można wykonać przepiękne ogrodzenia. Jest to wręcz doskonały surowiec do tego rodzaju produkcji. Zastosowanie tego właśnie surowca niesie bardzo wiele korzyści. Ogrodzenia aluminiowe mają naprawdę wiele zalet. Poznajmy je nieco bliżej.

Zalety ogrodzeń aluminiowych

Trwałość

Każdy z nas doskonale wie, że aluminium jest materiałem niesamowicie trwałym. W związku z tym ogrodzenie wykonane z tego surowca jest bardzo odporne. Doceniamy to w przypadku tego typu produktów. Wiemy doskonale, że w Polsce pogoda jest bardzo kapryśna. Dlatego właśnie doceniamy ogrodzenia wykonane z aluminium, które są odporne w pełni na czynniki atmosferyczne. Jednak to nie jedyna cecha świadcząca o trwałości tego typu ogrodzeń. Ogrodzenia aluminiowe są odporne na mechaniczne uszkodzenia oraz na korozję. Oczywiście, aby tak było, to ogrodzenie aluminiowe musi być jeszcze odpowiednio zabezpieczone. Wiele firm decyduje się na użycie specjalnych technologii proszkowanego lakierowania. Później mamy już jednak problem „z głowy”. Nie musimy się martwić żadnymi konserwacyjnymi zabiegami. Wystarczy jedynie od czasu do czasu umyć ogrodzenie.

Wybierając ogrodzenia aluminiowe dowiedzmy się na jaką gwarancję możemy liczyć? Najczęściej jest to gwarancja dziesięcioletnia. Jednak niektórzy producenci oferują nawet dłuższą gwarancję.

Duży wybór i łatwość dopasowania

Ogrodzenia aluminiowe to jednak nie tylko trwałość, która oczywiście jest bardzo ważna. Bardzo dużą zaletą jest sama możliwość bardzo łatwego dopasowania do powstałego domu. Najczęściej zależy nam, aby wszystko było spójne. Chcemy, aby dom, ogród i ogrodzenie tworzyły całość. Gdy wszystkie elementy do siebie nie pasują, to efekt jest raczej mizerny. Producenci ogrodzeń aluminiowych oferują klientom ogrodzenia w kilku kolorach. Najczęściej klienci decydują się na odcienie szarości czy też brązu. Są to kolory najczęściej wybierane. Bardzo ciekawą formą są panele aluminiowe, które imitują drewno. Ogrodzenie aluminiowe dzięki temu zgrywa się idealnie z elewacją naszego domu, a do tego z oknami oraz drzwiami. Całość naprawdę wygląda bardzo stylowo. Jeśli nie wiemy na jaką kolorystykę się zdecydować oraz jaka kolorystyka będzie najlepiej pasowała do naszego domu, to poradźmy się specjalistów. Pracownik firmy, która oferuje ogrodzenia na pewno jest fachowcem i służy nam pomocą.

Ogrodzenia stalowe

Świetną alternatywą ogrodzeń aluminiowych są ogrodzenia stalowe. Można śmiało powiedzieć, że są one najczęściej wybieranym typem ogrodzenia. O czym musimy wiedzieć jeśli zamierzamy się zdecydować na ogrodzenie z metalu? Jakie są jego zalety? O tym już za chwilę.

Zalety ogrodzeń stalowych

Solidność i trwałość

Podobnie jak ogrodzenia aluminiowe, ogrodzenia stalowe również posiadają bardzo wiele zalet. Na pewno są niezwykle uniwersalne oraz praktyczne. Pasują one niemal do każdego domu. Jednak dla nas jako dla klientów najważniejsze jest to, że są one solidne oraz trwałe. Nie możemy także narzekać na ofertę. Bowiem oferta jest naprawdę bardzo szeroka. Mamy wybór wielu kolorów, wielkości oraz kształtów. Oczywiście im bardziej ogrodzenie stalowe jest wymyślne, tym musimy się liczyć z tym, że jego cena będzie nieco wyższa. Pamiętajmy jednak, że ogrodzenie kupujemy już na całe nasze życie. Raczej nikt nie wymienia ogrodzenia co kilka lat.

Łatwa dostępność

Na pewno musimy także wiedzieć, że popularność metalu rośnie. W związku z tym nie możemy w żadnym wypadku narzekać na dostępność tego typu ogrodzeń. W zasadzie to ogrodzenia stalowe możemy kupić na każdym kroku. Wystarczy, że udamy się do pierwszego lepszego marketu budowlanego. Jeśli chcemy mieć nieco większy wybór, to możemy wykonanie ogrodzenia zlecić firmie profesjonalnej, która się specjalizuje w produkcjach tego typu.

Jak widać na powyższym ogrodzenia stalowe oraz aluminiowe maja tyle samo zalet. Zastanówmy się na czym nam najbardziej zależy i dokonajmy wyboru. Oczywiście pod uwagę musimy także wziąć budżet, którym dysponujemy. Im budżet mamy większy, tym będzie nam łatwiej dokonać wyboru. Weźmy także pod uwagę to, że ogrodzenia aluminiowe są lekkie. Tak naprawdę to ogrodzenie aluminiowe jest trzy razy lżejsze od ogrodzenia salowego. Przekłada się to jednocześnie na dużo łatwiejszy transport ogrodzenia aluminiowego oraz także znacznie szybszy montaż ogrodzenia. Zdecydujmy jednak samodzielnie. Na pewno będziemy zadowoleni efektem końcowym.